Biała EKOlokata z oprocentowaniem 3,7% w bossabanku

Dodany: 2013-12-23

Rusza wspólny projekt Domu Maklerskiego BOŚ oraz Banku Ochrony Środowiska - platforma bossabank. Oferuje dostęp do aż 200 produktów takich jak fundusze inwestycyjne, lokaty bankowe i ubezpieczenia.

Oferta bossabanku, który wystartował w ostatnich dniach, jest systematycznie wzbogacana o nowe produkty oszczędnościowe. Do sprzedaży trafiła właśnie 4-miesięczna Biała EKOlokata z oprocentowaniem 3,7 proc. w skali roku (oferowana w ramach promocji dla nowych Klientów). Na Platformie dostępne jest też już konto oszczędnościowe EKOprofit z oprocentowaniem do 3 proc.

Produkty depozytowe to jednak nie jedyny wyróżnik bossabanku. Platforma umożliwia klientom tworzenie własnych, indywidualnych portfeli oszczędnościowo-inwestycyjnych. W jednym miejscu, obok wspomnianych już lokat dostępne są także fundusze inwestycyjne, a sam Klient może korzystać ze specjalnego Menadżera inwestycji. 

Eksperckie wsparcie Klienta

W budowaniu portfela inwestycyjnego pomaga dostępny na platformie przewodnik, który wyjaśnia klientowi bossabanku różnice między poszczególnymi funduszami. Dodatkowym wsparciem jest  Menadżer Inwestycji. Klient określa w nim m.in. cel, wielkość, horyzont czasowy inwestycji, a nawet wskazuje swoje dotychczasowe doświadczenia w lokowaniu środków. Po przejściu przez ten proces użytkownik bossabanku otrzymuje propozycję lokat i funduszy (wraz z dotychczasowymi wynikami funduszy, ich profilem inwestycyjnym), między którymi może dowolnie dzielić swoje środki.

Miks funduszy i lokat

Na platformie znajduje się aż 16 TFI oferujących łącznie dostęp do blisko 200 funduszy inwestycyjnych. Jest to ich rynkowe spektrum, począwszy od funduszy pieniężnych po fundusze akcji. Dodatkowo Klient może wybierać miedzy specjalnie stworzonymi na potrzeby bossabanku lokatami. To atrakcyjnie oprocentowane depozyty, o różnych okresach oszczędzania. Ponadto każda z dostępnych na platformie lokat, zgodnie z misją BOŚ Banku, ma zaszyty w sobie pierwiastek eko. Obecnie od każdego założonego przez Klienta i utrzymanego ponad jeden miesiąc depozytu, BOŚ Bank odprowadza po 2 zł z własnych środków na specjalny fundusz wspierający dzikie zwierzęta.

Konto kluczem do systemu

Aby w pełni korzystać z możliwości platformy BOŚ i DM BOŚ wystarczy założyć bezpłatne e-KONTO bossabank. Bezprowizyjne są też przelewy składane za pośrednictwem BOŚBank24 Twoje e-Konto, czy wypłaty z bankomatów usytuowanych przy placówkach BOŚ Banku (darmowe są również dwie pierwsze wypłaty z innych bankomatów na terenie całego kraju). Posiadacz rachunku otrzymuje ponadto dostęp do pakietu ubezpieczeń NNW z assistance medycznym.

Inwestycje 24/7

- „Oszczędzaj i inwestuj z głową” – to myśl przewodnia, która towarzyszyła nam podczas tworzenia platformy bossabank. Naszym celem jest zaoferowanie klientowi szeregu narzędzi do optymalnego lokowania oszczędności pomiędzy produktami bankowymi i inwestycyjnymi – mówi Przemysław Figarski, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

- Warto też podkreślić, że platforma bossabank będzie systematycznie rozwijana, zarówno co do wachlarza produktów, w tym atrakcyjnych ubezpieczeń, czy łączonych lokat z koszykami funduszy inwestycyjnych, jak i w odniesieniu do samej integracji systemów IT BOŚ oraz naszego Domu Maklerskiego - tak, aby Klient w jednym miejscu mógł także zobaczyć efekty podejmowanych przezsiebie decyzji inwestycyjnych – dodaje Wiceprezes BOŚ.

Kalkuator Lokat