db Lok@ta w Deutsche Banku PBC – pod lupą

Dodany: 2013-09-13

Deutsche Bank PBC zaprezentował nowy produkt depozytowy – dwumiesięczną db Lok@tę. Jej oprocentowanie wynosi aż 5% w skali roku. TotalMoney.pl przyjrzał się bliżej temu produktowi

 

W sytuacji kiedy oprocentowanie lokat terminowych nie przekracza w większości przypadków 3% - 4%, produkt, w którego przypadku odsetki naliczane są wg stopy wynoszącej aż 5% w skali roku można uznać za prawdziwe wyjątki potwierdzające regułę. Takim właśnie wyjątkiem jest db Lok@ta Deutsche Banku PBC. Produkt ten jest ze wszech miar wart tego żeby przyjrzeć mu się bliżej. Zapraszamy zatem do lektury.

Lokata bankowa 4,1% na 3 mies.

Parametry oferty

Podstawowe parametry db Lok@ty są następujące:

  • Minimalna kwota lokaty – 2 000 zł
  • Maksymalna kwota lokaty – 10 000 zł
  • Oprocentowanie lokaty – 5% w skali roku
  • Okres umowny – 2 miesiące
  • Możliwość odnowienia lokaty na kolejny okres
  • Oprocentowanie lokaty – stałe

Pod lupą

Zanim założymy db Lok@tę i za jej pośrednictwem będziemy pomnażać nasze oszczędności, powinniśmy wiedzieć o tym, że:

  • Oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku oferowane jest klientom, którzy wraz z lokatą założą konto osobiste db NET. W przeciwnym razie będzie ono o połowę niższe.  
  • Jedna osoba może założyć tylko jedną lokatę.

Po dwóch miesiącach do lokaty w kwocie 10 000 zł doliczonych zostanie 67,33 zł odsetek. Dzięki jednak możliwości odnowienia lokaty na kolejny okres umowny (na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia), kwota naszych odsetek może się powiększyć.

Czy założysz przez Internet?

Znaczek „@” występujący w nazwie lokaty nie pozostawia ku temu żadnych złudzeń. Wniosek o założenie db Lok@ty składany jest przez Internet. Osoba zakładająca lokatę podaje w nim: kwotę, jaką chce zdeponować, zaznacza, czy lokata ma być odnawialna czy nieodnawialna, podaje swoje dane personalne i adres. Na końcu wybiera obrazek bezpieczeństwa, który będzie dołączany do wszystkich maili wysyłanych przez bank podczas procesu wnioskowania o lokatę. Wypełnienie wniosku nie powinno trwać dłużej niż 5 minut. Następnie klient otrzymuje mail z banku. Znajduje się w nim numer rachunku lokaty, na który trzeba wykonać przelew. Wykonując go trzeba zwrócić uwagę na to, żeby dane wpisane do wniosku i w przelewie (imię, nazwisko, adres) były takie same. I to już wszystko.

nawet 2,35% na lokacie od 100 tys. Załóż online

Podsumowanie

Nowa lokata zaoferowana przez Deutsche Bank PBC jest jednym z produktów, które mają nas zachęcić do założenia w danym banku konta osobistego. Świadczy o tym choćby jej oprocentowanie oferowane osobom, które zdecydują się także na założenie konta osobistego dbNET. Biorąc pod uwagę, że dbNET jest atrakcyjnym rachunkiem, bezpłatnym, z darmowymi przelewami internetowymi i wypłatami z bankomatów w Polsce i za granicą, warto jest poważnie zastanowić się nad tą ofertą.

Kalkuator Lokat