Lokata Bonjour w Lion’s Bank – pod lupą

Dodany: 2013-07-25

Lokaty terminowe z oprocentowaniem ponad 5% w skali roku to w komercyjnych bankach naprawdę rzadkość w ostatnich miesiącach. Obniżki stóp procentowych zrobiły swoje i cena pieniądza na rynku jest znacznie niższa niż jeszcze kilka miesięcy temu. Tym bardziej na uwagę zasługuje propozycja promocyjnej Lokaty Bonjour w nowym banku Lion’s Bank

 

Lion’s Bank to nowa marka na polskim rynku finansowym. Lion’s Bank formalnie jest częścią Idea Bank, który specjalizuje się w obsłudze osób prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm. Idea Bank jest z kolei częścią Getin Holding, do którego należą między innymi, Tax Care, Idea Leasing, Idea Expert. Lion’s Bank sam o sobie mówi tak: „Lion’s Bank to nowy wymiar private bankingu. Zrywamy z wszelkimi schematami tradycyjnej bankowości. Nadrzędnym celem jest dla nas pomnażanie majątku Klientów. Kierując się zasadą «zarabianie, a nie oszczędzanie», stworzyliśmy niepowtarzalne narzędzia pozwalające Klientom osiągać wysokie zyski”. W ofercie banku znajdują się produkty z zakresu bankowości prywatnej, bankowości biznesu oraz zarządzania majątkiem. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z produktów oferowanych przez Lion’s Bank – Lokacie Bonjour. Zapraszamy do lektury!

Parametry oferty

Podstawowe parametry Lokaty Bonjour w Lion’s Bank są następujące:

minimalna kwota lokaty – 100 000 zł,
maksymalna kwota lokaty – 200 000 zł,
okres lokaty – 50 dni,
oprocentowanie lokaty – 5,50% w skali roku (stałe),
kapitalizacja odsetek – na koniec okresu umownego.

Pod lupą

Co powinniśmy wiedzieć na temat Lokaty Bonjour?

  • Jest to oferta przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów Lion’s Bank. Jeden klient może posiadać jedną lokatę.
  • Jeżeli klient nie zaznaczy inaczej we wniosku o założenie lokaty, depozyt odnowi się na kolejny okres w formie Lokaty Bon Appétit zakładanej na 1 miesiąc (aktualnie oprocentowanie tej lokaty wynosi 3,00% w skali roku).

Z regulaminu Lokaty Bonjour wynika, że można ją założyć bez otwierania rachunku w Lion’s Bank. Będziemy musieli się jednak udać na spotkanie z bankierem i odbyć rozmowę, podczas której zostaną nam zaprezentowane rozwiązania finansowe oferowane przez Lion’s Bank. W tej chwili placówki banku znajdują się w pięciu miastach Polski – w Warszawie, w Gdańsku, w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu.

Czy założymy lokatę przez internet?

Formularz zgłoszeniowy wypełniony przez osobę zainteresowaną lokatą przekazywany jest do zespołu obsługującego klientów Lion’s Bank.

Doradca oddzwania do klienta niezwłocznie, jeżeli zgłoszenie wpłynie do Call Center między 8.00 a 20.00.  Następnie doradca kontaktuje się z klientem i ustala termin spotkania (w oddziale lub miejscu wskazanym przez klienta). Klient spotyka się bankierem. Z reguły w czasie pierwszego spotkania podpisywana jest stosowna umowa i inne dokumenty.

Po podpisaniu dokumentów klient może składać kolejne dyspozycje dotyczące lokat za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

Podsumowanie

Na tle innych banków oferta Lion’s Bank wypada naprawdę atrakcyjnie. Oprocentowanie lokaty – 5,50% w skali roku – pozostawia konkurentów daleko w tyle. Inne banki – nie tylko te specjalizujące się w obsłudze klientów z segmentu bankowości prywatnej – powinny pójść w ślady Lion’s Bank i zaproponować swoim klientom tak korzystnie oprocentowane depozyty.

Kalkuator Lokat