Lokata Spinająca w Polskim Banku Przedsiębiorczości – pod lupą

Dodany: 2012-11-20

Do banków oferujących korzystnie oprocentowane lokaty terminowe dołączył Polski Bank Przedsiębiorczości. Oferowana przez niego Lokata Spinająca to nawet 6,6% w skali roku.

Dla większości z nas synonimem słowa oszczędzanie jest lokata terminowa. Produkty te oferowane są przez praktycznie wszystkie banki działające na polskim rynku bankowym. Coraz częściej pojawiają się nowe oferty lokat, kuszące potencjalnych klientów korzystnym oprocentowaniem. Coraz więcej banków daje także możliwość zawarcia umowy bez potrzeby odwiedzania placówki bankowej – wniosek wypełniany jest przez Internet, kwota lokaty jest przelewana na rachunek wskazany przez bank, a umowa przesyłana mailem. Nie powinno zatem dziwić, że do swojej oferty lokaty terminowe zdecydowała się dodać kolejna instytucja – Polski Bank Przedsiębiorczości (PBP Bank). PBP Bank (dawna nazwa: WestLB Bank Polska S.A.) działa od 1995 r. PBP Bank jest instytucją specjalizującą się  w obsłudze średnich przedsiębiorstw, klientów korporacyjnych i samorządów. Wszystko to nie przeszkodziło mu we wprowadzeniu atrakcyjnej lokaty terminowej dla klientów detalicznych – Lokaty Spinającej. 

Zarabiaj na swoich oszczędnościach

Charakterystyka oferty

Lokata Spinająca charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Możliwością założenia lokaty już od 1000 zł
  • Korzystnym oprocentowaniem, którego wysokość uzależniona jest od okresu lokaty i przykładowo, dla lokaty 3-miesięcznej wynosi 6,60% (co po uwzględnieniu podatku daje 5,32%)
  • Możliwością wyboru okresu, na jaki ma być założona lokata: 1 tydzień, 2 tygodnie, 1 miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące, 6 miesięcy, 9 miesięcy, 1 rok
  • Oprocentowaniem wg stałej stopy procentowej
  • Brakiem konieczności otwarcia rachunku osobistego w PBP Banku.

Do wymienionych powyżej cech trzeba jeszcze dodać, że Lokatę Spinającą zakłada się online – wypełniając formularz umieszczony na stronie internetowej PBP Banku. Potwierdzenie złożenia wniosku wraz z danymi niezbędnymi do dokonania przelewu klient otrzymuje mailem. W ten sam sposób bank przesyła potwierdzenia zawarcia umowy lokaty. PBP Bank jest uczestnikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który w 100% gwarantuje depozyty w kwocie stanowiącej równowartość 100 000 EUR.

Pod lupą

Osoby zainteresowane założeniem Lokaty Spinającej powinny wiedzieć, że przedterminowe jej zerwanie skutkuje utratą naliczonych odsetek – klientowi wypłacany jest tylko kapitał.

Rzadko zdarza się, że debiutująca na rynku lokata terminowa od razu – „z marszu” – zajmuje czołowe miejsca w rankingu. Tak właśnie stało się w przypadku Lokaty Spinającej, która w listopadowym rankingu lokat terminowych zajęła 2 miejsce w zestawieniu lokat 1-, 3-, 6- i 12-miesięcznych. Polskiemu Bankowi Przedsiębiorczości należy pogratulować debiutu rynkowego ich najnowszego produktu, a osoby chcące korzystnie ulokować swoje oszczędności, zaprosić do wypełnienia wniosku o założenie lokaty.

Kalkuator Lokat