Najlepsze konto oszczędnościowe dla posiadacza ROR

Dodany: 2015-12-14

358,19 zł – taki zysk przyniesie swojemu posiadaczowi Konto oszczędnościowe EKOprofit Banku Ochrony Środowiska, które zwyciężyło w rankingu TotalMoney.pl. Sprawdźmy, ile można zarobić wpłacając swoje oszczędności na rachunki oferowane przez inne banki.

 

Eksperci TotalMoney.pl co miesiąc porównują konta oszczędnościowe. Pod lupę biorą rachunki na nowe środki, dla nowych klientów oraz standardowe, na których oszczędzać mogą wszyscy, niezależnie od tego, jak długo korzystają z usług danego banku. Tym razem postanowili podejść do tematu w inny sposób i sprawdzić, który bank oferuje klientom posiadającym w nim ROR najlepsze konto osobiste.

 

Inwestuj z lokatą 5%

 

Kto był naszym klientem i jakie założenia przyjęliśmy?

Nasz klient ma konto osobiste w jednym z banków komercyjnych posiadających sieć oddziałów. Jest to dla niego szczególnie istotne, bo korzysta co prawda z bankowości elektronicznej, ale niektóre czynności woli wykonywać w placówkach. Dlatego też w zestawieniu nie znalazły się oferty banków wirtualnych. Zdecydowaliśmy się jednak pokazać ofertę BGŻOptima – pierwszej na polskim rynku platformy oszczędnościowo-inwestycyjnej.

Założyliśmy, że nasz klient decyduje się na założenie konta oszczędnościowego w banku, który prowadzi jego ROR. Rachunek ten jest jego podstawowym kontem bankowym, co miesiąc jest on zasilany kwotą 5 000 zł. Z rachunku tego regularnie zasilane jest konto oszczędnościowe. Pierwsza wpłata na nie to 15 000 zł (pochodzi ona z wcześniejszych oszczędności naszego klienta), w kolejnych miesiącach na konto trafiać będzie kwota 500 zł.

O pozycji, jaką w zestawieniu zajęły poszczególne banki, decydowała wysokość zysku netto po 12 miesiącach regularnego oszczędzania. Pod uwagę braliśmy aktualne oprocentowanie kont oszczędnościowych przy założeniu, że nie zmieni się ono przez 12 miesięcy oszczędzania, a klient będzie korzystał z konta oszczędnościowego na warunkach obowiązujących aktualnie w danym banku (np. przez 3 pierwsze miesiące obowiązywać go będzie oprocentowanie promocyjne, a od czwartego miesiąca – standardowe). Jeśli za prowadzenie konta oszczędnościowego pobierana jest opłata, prosiliśmy banki o uwzględnienie tego faktu przy obliczaniu wysokości odsetek. Czytaj więcej

Kalkuator Lokat