Ranking kont oszczędnościowych – październik 2012

Dodany: 2012-10-11

Jesień zagościła na dobre za naszymi oknami. Przyniosła ze sobą wiatr strącający liście z drzew, ale nie tylko... Przyniosła też zmiany w czołówce rankingu kont oszczędnościowych. Pierwszą pozycję w zestawieniu stracił Deutsche Bank PBC, który zdetronizowany został przez mBank i jego mSavera, na którym można oszczędzać mimochodem.

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zostały do nich niecałe trzy miesiące. Warto więc zadbać o to, by mieć za co kupić świąteczne podarunki. Jeżeli już teraz - w październiku - zaczniemy oszczędzać na koncie oszczędnościowym, to w grudniu będziemy mieli trochę więcej pieniędzy, które będziemy mogli wydać na prezenty. Czy sprawienie radości komuś z bliskich nie jest dobrą motywacją do oszczędzania?

 

Zarabiaj na swoich oszczędnościach

Detronizacja lidera

Październikowy wiatr zmian doprowadził do tego, że mamy nowego lidera rankingu. Dotychczasowy lider, czyli db Konto Oszczędnościowe 24H, spadł na drugą pozycję w rankingu. Nie dane mu było królować na pierwszym miejscu przez cały rok, ale tak to już bywa na rynku bankowym, że zmiany występują nagle. Przebojem do rankingu wdarł się mBank ze swoimi produktami, choć jeszcze we wrześniu nie znajdował się w pierwszej dziesiątce. Konto mSaver umożliwia oszczędzanie środków także przy transakcjach dokonywanych za pomocą karty płatniczej, przy robieniu przelewów, czy przy wybieraniu pieniędzy z bankomatu.

Nowe szanse na większe oszczędności

Pierwszą lokatę naszego rankingu w październiku zajęło konto mSaver mBanku. Nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 9%. Zakładając więc, że przez miesiąc potrzymamy na tym koncie 10 000 zł, to otrzymamy 60,75 zł zysku po odliczeniu odsetek. Dla porównania – u dotychczasowego lidera (zajmującego obecnie drugą pozycję), czyli Deutsche Banku PBC, mogliśmy uzyskać 8,10%, czyli 54,67 zł. Trzecie miejsce również należy do mBanku i do konta mSaver dla obecnych klientów,  oprocentowanego w wysokości 7%. Obecni klienci mBanku, którzy wpłacą na mSavera 10 000 zł mogą uzyskać 47,25 zł.

 

Ranking kont oszczędnościowych - październik 2012
poz. Bank/nazwa produktu Oprocentowanie (nominalne) Odsetki w po miesiącu (po podatku)
1
mSaver (promocja dla nowych klientów)
9,00% 60,75 zł
2
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24H
8,10%* 54,67 zł
3
MSaver (promocja dla dotychczasowych klientów)
7,00% 47,25 zł
4
Konto Oszczędnościowe (nowe środki)
6,50% 43,87 zł
5
Konto Oszczędnościowe
5,80% 39,15 zł
6
BNP Paribas Bank Polska
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,50%* 37,13 zł
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe
5,50%* 37,13 zł
7
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe1)
5,10%* 35,09 zł
8
Polbank EFG
Rachunek Codzienny Sukces
5,00%* 33,75 zł
9
Toyota Bank
Konto Oszczędnościowe
4,85% 32,74 zł
10
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
4,75% 32,06 zł
Ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl zawiera konta oszczędnościowe w kwocie 10000 zł. W rankingu nie są ujęte tzw. Konta hybrydowe, tj. łączące w sobie cechy konta osobistego i oszczędnościowego.
Stan na: wtorek, 9 października 2012 r.
Źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków
* Dzienna kapitalizacja odsetek
1) dla posiadaczy Kapitalnego konta i Maksymalnego konta

Nowości w rankingu

Oprócz mBanku i jego nowych produktów w rankingu pojawił się także Bank Millennium z Kontem Oszczędnościowym, którego promocyjne oprocentowanymi dla nowych środków wynosi 6,50%. Na siódmej pozycji zadebiutowała nowa oferta Banku BPH - Pracowite Konto Oszczędnościowe oprocentowanego w wysokości 5,10%. Oferta ta jest skierowana dla posiadaczy Kapitalnego Konta i Maksymalnego Konta.

 

Lokata bankowa 4,1% na 3 mies.

Zmiany na rynku produktów oszczędnościowych są nagłe, co widać dobrze na przykładzie październikowej zmiany lidera. Oszczędzać zawsze jednak warto, gdyż pieniądze, które leżą na nisko oprocentowanych kontach osobistych tracą na wartości. 

Kalkuator Lokat