Ranking kont oszczędnościowych – styczeń 2016

Dodany: 2016-01-12

Styczeń nie przyniósł większych zmian na rynku kont oszczędnościowych. Jedynie klientów Banku Millennium spotkała niezbyt miła niespodzianka – obniżenie oprocentowania o 0,3 pp. Chcesz dowiedzieć się, które banki oferują najkorzystniej oprocentowane konta oszczędnościowe? Sprawdź to!

 

Styczeń to dobry moment na rozpoczęcie oszczędzania. Niezależnie od tego, czy chcemy odkładać pieniądze na konkretny cel, czy w tej chwili nie mamy jeszcze konkretnego celu. Najlepsze wyniki można osiągnąć, oszczędzając regularnie. Wtedy widzimy, jak co miesiąc zwiększają się nasze oszczędności, a jest to coś, co mobilizuje nas do dalszego oszczędzania.

 

nawet 2,35% na lokacie od 100 tys. Załóż online

 

Który bank oferuje najlepsze warunki klientom zainteresowanym regularnym oszczędzaniem? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl, porównując zyski, jakie można osiągnąć po 12 miesiącach zasilania konta oszczędnościowego kwotą 500 zł miesięcznie. Pod lupę wzięliśmy konta oszczędnościowe adresowane do:

  • nowych klientów banków lub do osób wpłacających na rachunek nowe środki,
  • klientów, którzy nie spełniają powyższych warunków (rachunki oferowane tym klientom określamy jako standardowe).

Miejsce, jakie przypadło danemu kontu w zestawieniu, zależało od zysku, jaki przyniesie ono swojemu posiadaczowi po 12 miesiącach regularnego oszczędzania. Obliczając zyski, pod uwagę braliśmy aktualne oprocentowanie kont oszczędnościowych przy założeniu, że nie zmieni się ono przez 12 miesięcy oszczędzania, a nasz klient będzie korzystał z konta oszczędnościowego na warunkach obowiązujących aktualnie w danym banku (np. przez 4 pierwsze miesiące obowiązywać go będzie oprocentowanie promocyjne, a od piątego miesiąca – standardowe). Czytaj więcej

Kalkuator Lokat