Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2012

Dodany: 2012-12-13

Okres przedświąteczny nie sprzyja niestety oszczędzaniu. Jednak część prezentów, jakie znajdziemy pod choinką może mieć formę banknotów. Może warto więc założyć konto oszczędnościowe i trzymać je na nim, czekając na okazję, żeby je wydać? TotalMoney.pl postanowił sprawdzić jakie konto oszczędnościowe przyniesie nam największe korzyści w grudniu.

Grudniowy ranking kont oszczędnościowych można nazwać „listopadowym bis”. W porównaniu bowiem do ubiegłego miesiąca nie zaszły w nim żadne zmiany. Świadczyć to może o pewnej stabilności na rynku tych produktów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konta z czołówki rankingu oferowane są na warunkach promocyjnych. Promocje mają do siebie niestety to, że się kończą. Możemy być zatem pewni, że pierwszy ranking kont oszczędnościowych przyniesie zmiany. Trudno w tej chwili przewidywać, jak znaczne one będą. Poczekamy, zobaczymy…

Czołówka bez zmian

Na pierwszym miejscu, podobnie jak w miesiącu poprzednim znajduje się konto Super Saver banku Getin Online oprocentowane w imponującej wysokości 10% w skali roku. Pisząc o tym koncie, trzeba dodać, że bank przedłużył promocję konta Super Saver do odwołania. Drugą i trzecią pozycję zajmuje mBank i jego konto oszczędnościowe mSaver. Na drugim miejscu znajduje się oferta dla stałych klientów, której oprocentowanie wynosi 9% w skali roku, a na trzecim – dla klientów obecnych. Dla tej grupy klientów oprocentowanie wynosi 7% w skali roku.

Lokata bankowa 4,1% na 3 mies.

Tuż za podium, podobnie jak miesiąc wcześniej, znalazły się konta oszczędnościowe oferowane przez Bank Millennium i BGŻOptima. Zmian nie odnotowaliśmy także w dalszej części rankingu.

 

Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2012
poz. Bank/nazwa produktu Oprocentowanie (nominalne) Odsetki po miesiącu
(po podatku)
1
Konto Super Saver
10,00% 66,57 zł
2
mSaver (promocja dla nowych klientów)
9,00% 60,75 zł
3
mSaver (promocja dla dotychczasowych klientów)
7,00% 47,25 zł
4
Konto Oszczędnościowe (nowe środki)
6,50% 43,87 zł
5
Konto Oszczędnościowe
6,30% 39,15 zł
6
db Konto Oszczędnościowe 24H
6,00%* 40,50 zł
7
Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe
5,50%* 37,13 zł
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe
5,50% 37,13 zł
8
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe1
5,10%* 35,09 zł
9
Toyota Bank
Konto Oszczędnościowe
4,85% 32,74 zł
10
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
4,75% 32,06 zł
Ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl zawiera konta oszczędnościowe w kwocie 10000 zł. W rankingu nie są ujęte tzw. Konta hybrydowe, tj. łączące w sobie cechy konta osobistego i oszczędnościowego.
Stan na: 6 grudnia 2012 r.
Źródło: www.totalmoney.pl oraz strony banków
* Dzienna kapitalizacja odsetek
1dla posiadaczy Kapitalnego konta i Maksymalnego konta

 

Konta oszczędnościowe stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych lokat terminowych. Polacy polubili je za ich podstawowe cechy: łatwy dostęp do zgromadzonych na nich oszczędności i korzystne oprocentowanie, dzięki któremu nie tracą one na wartości. Wybór dobrego konta oszczędnościowego nie jest trudny, gdyż na rynku jest wiele ciekawych produktów, dlatego każdy będzie mógł znaleźć konto, które pasuje do jego potrzeb.

Zarabiaj na swoich oszczędnościach

Kończący się rok sprzyja spojrzeniu na to, co działo się w poprzednich rankingach. Przez większą część roku na pierwszej pozycji plasowała się oferta Deutsche Banku PBC. Ostatni kwartał roku przyniósł jednak nie tylko zmianę lidera, lecz także przetasowania w dalszej części tabeli. Pojawianie się nowych, bardziej konkurencyjnych produktów zwykle jest korzystne dla klientów. Już niedługo będziemy mogli się przekonać, co przyniesie nam nowy 2013 rok.

Kalkuator Lokat