pożyczki bez big
Porady

Oferta pożyczki bez BIG – czy jest możliwa?

Pożyczki pozabankowe cieszą się od lat stale rosnącą popularnością. Rynek finansowy tego obszaru, wychodząc naprzeciw popytowi, oferuje coraz to bardziej elastyczne rozwiązania odpowiednie dla szerokiej gamy odbiorców. Jedną z takich propozycji jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania pieniężnego, bez weryfikacji pożyczkobiorcy w bazach dłużników.

Czym są pożyczki bez BIG?

Wpis do oficjalnej bazy dłużników w zasadzie w uniemożliwia uzyskanie jakiegokolwiek standardowego kredytu czy pożyczki pieniężnej. Na pewno nie udzieli jej bank, ani żadna firma branży finansowej, która prześwietla klientów sprawdzając wszystkie dostępne rejestry. Dlatego, w odpowiedzi na restrykcyjne weryfikacje sektora bankowego, pojawiły się tak zwane pożyczki bez BIG. Skąd to określenie?

Banki oraz firmy, które oferują pożyczki gotówkowe, korzystają głównie z informacji czterech podmiotów:

  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej
  • BIG – Krajowy Rejestr Długów 
  • InfoMonitor BIG
  • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej

Łączy je nazwa oraz podstawa prawna wykonywania działalności, natomiast nie kooperują ze sobą, dlatego pożyczkodawcy kontrolują na ogół poszczególne bazy ich wszystkich. W rejestrach BIG znajdują się informacje o zaległościach płatniczych zarówno przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych. 

Pożyczki bez BIG – dla kogo?

Osoba wpisana do którejkolwiek z baz, musi poszukać instytucji nie korzystającej z tego rejestru, w którym aktualnie widnieje. Można to łatwo zrobić, korzystając na przykład z internetowych porównywarek, gdzie opisane są różne oferty. Informacje o sposobach weryfikacji znajdują się również we wzorach umów dostępnych na stronach internetowych pożyczkodawców.

Ponieważ nie wszystkie przedsiębiorstwa pożyczkowe wysyłają zapytania do BIG-ów, istnieje realna szansa na uzyskanie potrzebnego zastrzyku finansowego, pomimo niespełniania wymagań banku, dla którego wystarczy jakikolwiek wpis, by stać się w jego oczach niewypłacalnym podmiotem. Natomiast w przypadku pozabankowych firm, niekorzystna historia w BIG czy brak możliwości udokumentowania swoich dochodów, nie przekreślają potencjalnego klienta. 

Czy warto zdecydować się na ofertę pożyczki bez BIG?

Podstawowy atut pożyczki bez BIG stanowi bez wątpienia bardzo łagodna forma lustracji klienta. Wymogi firm wychodzących z tego typu ofertami są naprawdę niewielkie. Wystarczy podać swoje podstawowe dane osobowe, korzystając z formularza internetowego, a weryfikacja odbywa się bardzo szybko – jeszcze tego samego dnia, którego złożony został wniosek, pieniądze mogą znaleźć się na wskazanym koncie bankowym. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby pożyczyć potrzebną kwotę, którą za pierwszy razem możemy często otrzymać za darmo. 

Brak konieczności udowadniania swojej wypłacalności oraz błyskawiczny dostęp do pieniędzy przy minimum formalności, czyni tego typu instrumenty bardzo atrakcyjnymi, nawet pomimo podwyższonego kosztu spłaty zadłużenia. Właściwy zaś wybór oferty,  bardzo dokładnie przemyślany i jak najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz możliwości, pozwoli skutecznie pozbyć się problemów finansowych. 

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *