pożyczka pozabankowa
Pożyczki

Czym jest pożyczka pozabankowa online?

Sektor pożyczek pozabankowych w Polce z roku na rok jest coraz większy. Jednak najczęściej jest kojarzony z pożyczkami, których udzielają przedstawiciele, przychodzący na spotkanie do domu klienta. Tak też można wziąć pożyczkę, ale o wiele szybciej i wygodniej jest rozejrzeć się za ofertami pożyczek internetowych. Jak najbardziej można znaleźć firmy pożyczkowe, które tylko w taki sposób udzielają pożyczek. A do tego istnieje wiele rankingów porównujących oferty, więc szybko można sprawdzić, która pożyczka pozabankowa online jest najlepsza i od razu złożyć o nią wniosek. Ale jak to działa?

Pożyczka przez Internet – pierwsze kroki

Przede wszystkim trzeba w Internecie znaleźć firmę, która pożyczek udziela. Można skorzystać ze wspomnianych rankingów, aby przeczytać oferty wielu firm w jednym miejscu. Po wyborze wystarczy wejść na stronę internetową firmy i złożyć wniosek o pożyczkę. Co jest bardzo proste, ponieważ wystarczy na stronie głównej albo wpisać kwotę i określić czas spłaty, które nas interesują albo wybrać pozycje z dostępnych opcji. Potem wystarczy podać dane osobowe, na przykład przepisane z dowodu osobistego, oraz dane finansowe. Samodzielnie podaje się wysokość dochodów czy wydatków ponoszonych na tzw. życie. Część firm pożyczkowych weryfikuje też dane w bazach dłużników, a więc trzeba będzie wyrazić na to zgodę. Po wypełnieniu wniosku trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego. Zwykle na kwotę 1 zł. W ten sposób firma sprawdza czy dane we wniosku i dane na koncie bankowym są takie same i czy klient jest tym, za kogo się podaje. Po rozpatrzeniu pozytywnie wniosku, na podany numer konta wpływa pożyczka. I co dalej?

Jak spłacić pożyczkę?

Pożyczka pozabankowa online jest udzielana i spłacana przez Internet. Wszystko jest wyjaśnione w umowie. Najlepiej jednak zalogować się do panelu klienta i przez niego dokonać przelewu ze spłatą pożyczki. Dostaniemy też w nim dodatkowe opcje jak pożyczenie kolejnej kwoty, przedłużenie terminu spłaty czy też po prostu oferty aktualnych pożyczek.

Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *