pożyczka pozabankowa
Pożyczki

Czym jest pożyczka pozabankowa online?

Sektor pożyczek pozabankowych w Polce z roku na rok jest coraz większy. Jednak najczęściej jest kojarzony z pożyczkami, których udzielają przedstawiciele, przychodzący na spotkanie do domu klienta. Tak też można wziąć pożyczkę, ale o wiele szybciej i wygodniej jest rozejrzeć się za ofertami pożyczek internetowych. Jak najbardziej można znaleźć firmy pożyczkowe, które tylko w taki sposób udzielają pożyczek. A do tego istnieje wiele rankingów porównujących oferty, więc szybko można sprawdzić, która pożyczka pozabankowa online jest najlepsza i od razu złożyć o nią wniosek. Ale jak to działa?

Pożyczka przez Internet – pierwsze kroki

Przede wszystkim trzeba w Internecie znaleźć firmę, która pożyczek udziela. Można skorzystać ze wspomnianych rankingów, aby przeczytać oferty wielu firm w jednym miejscu. Po wyborze wystarczy wejść na stronę internetową firmy i złożyć wniosek o pożyczkę. Co jest bardzo proste, ponieważ wystarczy na stronie głównej albo wpisać kwotę i określić czas spłaty, które nas interesują albo wybrać pozycje z dostępnych opcji. Potem wystarczy podać dane osobowe, na przykład przepisane z dowodu osobistego, oraz dane finansowe. Samodzielnie podaje się wysokość dochodów czy wydatków ponoszonych na tzw. życie. Część firm pożyczkowych weryfikuje też dane w bazach dłużników, a więc trzeba będzie wyrazić na to zgodę. Po wypełnieniu wniosku trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego. Zwykle na kwotę 1 zł. W ten sposób firma sprawdza czy dane we wniosku i dane na koncie bankowym są takie same i czy klient jest tym, za kogo się podaje. Po rozpatrzeniu pozytywnie wniosku, na podany numer konta wpływa pożyczka. I co dalej?

Jak spłacić pożyczkę?

Pożyczka pozabankowa online jest udzielana i spłacana przez Internet. Wszystko jest wyjaśnione w umowie. Najlepiej jednak zalogować się do panelu klienta i przez niego dokonać przelewu ze spłatą pożyczki. Dostaniemy też w nim dodatkowe opcje jak pożyczenie kolejnej kwoty, przedłużenie terminu spłaty czy też po prostu oferty aktualnych pożyczek.

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *