Pożyczkodawcy przedstawiają różnorodne oferty. Można pożyczyć pieniądze w oddziale czy przez internet. Pomyślano również o osobach, które nie mają rachunku bankowego, nie rozumieją zmieniających się trendów lub po prostu chcą otrzymać gotówkę do ręki. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest pożyczka do odebrania na poczcie.
Istota pożyczek
Choć możliwość zaciągnięcia takiego rodzaju pożyczki wydaje się rozwiązaniem tradycyjnym, to jednak niewiele instytucji wprowadziło ją do swojej oferty. Udostępniają ją takie firmy, które dostrzegają fakt, że zdecydowana większość przedsiębiorstw odrzuca potencjalnych klientów, ponieważ nie posiadają oni konta.
Klienci
Posiadanie oferty pożyczki do odebrania na poczcie otwiera firmę na nowych klientów. Taka usługa cieszy się powodzeniem wśród starszych konsumentów, którzy niekoniecznie radzą sobie z nowoczesnymi technologiami. Wśród zainteresowanych taką formą pożyczki osób będą także ci, którzy z własnej woli rezygnują z posiadania rachunku bankowego przez niezadowolenie wymogami banków, ilością formalności oraz potencjalnymi opłatami. Pożyczką mogą zainteresować się także ci konsumenci, którzy nie chcą, aby na ich wyciągach pojawiła się informacja o zaciągniętej pożyczce.
Pożyczka do odebrania na poczcie nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią załatwiać wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Czas oczekiwania na odbiór pieniędzy może wydłużyć się do kilku dni. W porównaniu z możliwością otrzymania chwilówki przez internet w kilka minut, klient może odczuć różnicę między tymi usługami.
Czek GIRO
Czek GIRO to dokument wystawiany przez pożyczkodawcę skierowanym do odpowiedniej placówki bankowej, która wypłaci pieniądze konkretnemu pożyczkobiorcy. Jest on dostarczany razem z umową pożyczki i dzięki niemu można wypłacić gotówkę. Termin jego ważności wynosi siedem dni od daty jego odbioru. Realizacja czeku GIRO umożliwia wypłatę pieniędzy bez otwierania konta bankowego. Nie podlega także dodatkowym opłatom. Jedynym ograniczeniem odbioru pożyczki są godziny pracy odpowiedniego oddziału Poczty Polskiej.