pozyczki bez big
Pożyczki

Pożyczki bez BIG receptą na Twoje problemy

Pożyczki bez BIG cieszą się coraz większą popularnością. Banki coraz bardziej zaostrzają swoją politykę kredytową, przez co dostępność, do wszelkich oferowanych przez nich pożyczek gotówkowych, jest coraz trudniejszy. Dodatkowo, niektóre z nich wymagają stosu dokumentów, nawet gdy chcemy pożyczyć niewielką kwotę. Problemy z uzyskaniem pożyczki w banku mogą mieć również młodzi ludzie, bez historii kredytowej. Dlatego coraz więcej osób przerzuca się na pożyczki pozabankowe. Czy warto z nich korzystać?

Dla kogo są pożyczki bez BIG?

Przede wszystkim dla osób, które cenią sobie szybkość i minimum formalności. Nikt z nas nie ma czasu, żeby odwiedzać banki i donosić im co chwilę jakieś dokumenty. Dodatkowo banki bardzo często odmawiają udzielenia pożyczki gotówkowej, często nawet nie podając konkretnego powodu. Jeżeli jednak znamy powód takiej odmowy i jest nim negatywny wpis w takich bazach, jak BIK czy BIG, to pożyczki pozabankowe są często naszym zbawieniem.

Negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej może skutecznie zablokować drogę do uzyskania pożyczki gotówkowej w banku. Często nagli nas czas i nie możemy sobie pozwolić na czekanie, aż nasza historia kredytowa ulegnie poprawie. Podobnie jest z wpisami w Biurze Informacji Gospodarczej. Starając się na przykład o kredyt samochodowy, bank może sobie zastrzec, że udzieli nam go dopiero wtedy, gdy pozbędziemy się naszego zadłużenia w BIG. Wtedy idealnym rozwiązaniem są właśnie pożyczki bez BIG.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki bez BIG?

Największą zaletą tego typu pożyczek jest to, że udzielane są one bez szczegółowej weryfikacji klienta, między innymi w Biurze Informacji Gospodarczej. Dzięki temu możemy pożyczyć pieniądze, nawet w sytuacji, gdy posiadamy tam negatywny wpis, co w banku byłoby niemożliwe.

Inną zaletą pożyczki bez BIG jest minimum formalności. Wystarczy wypełnić krótki formularz, składający się z podstawowych danych i już. Nie musimy wychodzić z domu, nie musimy przygotowywać stosu dokumentów. Wszystko jesteśmy w stanie zrobić przy pomocy komputera lub smartfona.

Dodatkowo, bardzo często możemy skorzystać z pierwszej darmowej pożyczki. Dzięki temu nie ponosimy żadnych kosztów. Jest to idealne rozwiązanie, ale pod warunkiem, że będziemy mieli pieniądze na spłatę. W przeciwnym razie koszty już się pojawią.

W jaki sposób wybrać najlepszą pożyczkę bez BIG?

Jeżeli nie jesteśmy przyparci do muru, to powinniśmy wybrać najtańszą z dostępnych opcji. Wybór firm pożyczkowych jest bardzo duży i każda z nich oferuje inne warunki. Jeżeli nie uda nam się załapać na darmową pożyczkę, to należy patrzeć na to, jakie będą wszystkie koszty. Także te związane z ewentualnym przedłużeniem spłaty pożyczki.

Warto skorzystać z różnego rodzaju porównywarek, które w prosty i czytelny sposób przedstawiają wszystkie koszty jakie poniesiemy, gdy zdecydujemy się pożyczyć pieniądze. Przed wzięciem pożyczki warto jednak zweryfikować te opłaty, najlepiej bezpośrednio na stronie internetowej pożyczkodawcy, bo może się okazać, że informacje z porównywarki są nieaktualne.

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *