pozyczki dla pelnoletnich
Pożyczki

Pożyczki od 18 lat: co powinieneś o nich wiedzieć?

Dzisiejsze instytucje pożyczkowe nie tylko dysponują coraz bardziej pokaźnym zapleczem finansowym, ale także są zmuszone do coraz bardziej intensywnej rywalizacji o względy potencjalnego klienta. Fakt ten pociąga za sobą wiele rozmaitych skutków. Dzisiejsze pożyczki pozabankowe pod względem swoich warunków sukcesywnie stają się rozwiązaniami coraz bardziej atrakcyjnymi i, zdaniem niektórych analityków, już teraz bardzo często mogą być uznawane za niemal równorzędną konkurencję dla oferty banków. To jednak jeszcze nie wszystko. Oprócz ciągłego poprawiania warunków finansowych pożyczek, firmy pozabankowe obniżają także wymagania stawiane klientom. To właśnie z tego powodu bardzo często obecnie mamy do czynienia z takimi rozwiązaniami, jak chociażby szybkie pożyczki od 18 lat, bardzo często dostępne całkowicie online i przy absolutnym minimum formalności.

Czy jednak w odniesieniu do pożyczek dostępnych od osiemnastego roku życia klient rzeczywiście może liczyć np. na niemal całkowity brak czynności związanych z procesem weryfikacji historii oraz zdolności kredytowej? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Pożyczki od 18 lat: co powinieneś o nich wiedzieć?

Praktyka pokazuje, że spora część klientów jest przekonana co do tego, iż pozabankowe pożyczki od 18 lat stanowią coś w rodzaju „oferty specjalnej”, która pod względem swoich warunków różni się od oferty bazowej instytucji pożyczkowych. Oczywiście, jest to przekonanie całkowicie błędne terminy pożyczki czy chwilówki od 18 lat odnoszą się tylko i wyłącznie do kwestii dotyczących wymagań wiekowych, jakie potencjalnym klientom stawia pożyczkodawca. Na przykład jedna firma może umieścić dolny próg wieku na poziomie 22 lub nawet 25 lat, natomiast dla innej instytucji pożyczkowej akceptowalną granicą będzie właśnie próg 18 lat.

Mylne jest także przekonanie, według którego wystarczy mieć ukończone 18 lat, aby móc otrzymać pożyczkę. Nawet jeżeli dana instytucja pożyczkowa reklamuje swoją ofertą jako dostępną już od ukończenia osiemnastego roku życia, w żaden sposób nie oznacza to, że potencjalny klient nie będzie musiał spełnić kryteriów np. odnośnie osiąganych dochodów, historii kredytowej, formy zatrudnienia itd.

Naturalnie, co do zasady pożyczki pozabankowe od 18 lat cechują się znacznie łatwiejszą dostępnością, niż ma to miejsce chociażby w przypadku kredytów bankowych. Warto jednak pamiętać, że „uproszczona procedura weryfikacji zdolności kredytowej” bynajmniej nie oznacza braku procesów związanych ze sprawdzeniem naszej wydolności finansowej.

Czy pożyczki od 18 lat są bezpieczne?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak, ale pod warunkiem, iż korzystamy z usług pożyczkodawcy o zweryfikowanym statusie prawnym. Chodzi tutaj oczywiście o to, czy pożyczkodawca widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF. Dlaczego jednak obecność w RIP ma tak istotne znaczenie? Jest ona bowiem gwarancją, że dana firma działa zgodnie z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim, ergo jej usługi nie stwarzają zagrożenia dla dobrze pojętych interesów klienta. W przypadku firm, które nie figurują w RIP należy oczywiście zachować daleko idącą ostrożność.

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *