pozyczki intenetowe
Pożyczki

Pożyczki online: co należy o nich wiedzieć?

Powszechnie wiadomo, że oferta dzisiejszych instytucji pożyczkowych cechuje się o wiele łatwiejszą dostępnością, niż ma to miejsce w przypadku na przykład oferty banków. Różnice są zauważalne oczywiście przede wszystkim w zakresie procedur stosowanych w trakcie weryfikacji zdolności kredytowej klienta: firmy pożyczkowe stosują w tym wypadku o wiele bardziej liberalne podejście, niż banki. Na łatwą dostępność pożyczek w firmach pozabankowych składa się jednak również coraz częstsza możliwość realizacji wniosku o pożyczkę w całości online. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że również pożyczki online są rozwiązaniami, które nierzadko znacząco różnią się pomiędzy sobą.

Pożyczki online: jak działają

Co do zasady takie rozwiązania, jak pożyczki online można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  • 1. Pożyczki dostępne w całości online
  • 2. Pożyczki realizowane online częściowo lub w zależności od oceny profilu finansowego klienta

Pożyczki dostępne w całości online

W tym wypadku pożyczkobiorca ma do czynienia z ofertą dostępną w całości online. Firma pożyczkowa zapewnia przebieg wszystkich procesów staranie się o pożyczkę- wnioskowanie, weryfikacja zdolności kredytowej, ofertowanie- w całości przez internet.

Oznacza to, że klient nie zostanie np. poproszony o przedstawienie żadnej dokumentacji potwierdzającej dochody. Również ostateczny kształt oferty, która zostanie przedstawiona klientowi przez instytucję pożyczkową nie będzie wymagał np. rozmowy telefonicznej z konsultantem firmy

Czy jednak oznacza to, że w tej sytuacji firma pożyczkowa w żaden sposób nie sprawdza potencjalnego klienta? Oczywiście, że nie. Nasze dane zostaną sprawdzone w określonych bazach. Pożyczki online co do zasady są udzielane na oświadczenie(klient deklaruje wysokość osiąganych przez siebie dochodów), jednak wiele firm dokonuje dodatkowej weryfikacji za pomocą takich aplikacji, jak Kontomatik albo Instantor.

Pożyczki realizowane online częściowo lub w zależności od oceny profilu finansowego klienta

W tym wypadku proces ofertowania oraz weryfikacji zdolności kredytowej może już być bardziej złożony. Firma pożyczkowa może np. zażądać od nas ustalenia indywidualnych warunków pożyczki poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem. Bardzo często instytucje pożyczkowe zastrzegają również w swoich regulaminach, że w określonych przypadkach klient może zostać poproszony o przedstawienie dodatkowej dokumentacji w celu przeprowadzenia pełnej weryfikacji jego zdolności kredytowej.

Oczywiście, nie oznacza to, że przedstawienie takich dokumentów na pewno będzie wymagane. Wiele zależy od naszego profilu finansowego, historii w bazach a także wysokości osiąganych przez nas dochodów. Najczęściej firmy żądają od klientów przedstawiania dodatkowych dokumentów w sytuacji, gdy np. dane podane przez klienta we wniosku o pożyczkę budzą uzasadnione wątpliwości.

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *