chwilowki na raty przez internet
Pożyczki

Pożyczki ratalne w firmach pozabankowych: co warto o nich wiedzieć?

Oferta nowoczesnych instytucji pożyczkowych to już od dawna nie tylko przysłowiowe chwilówki. Polski sektor pożyczkowy od wielu lat notuje naprawdę imponujące cyfry jeżeli chodzi o dynamikę rozwoju, co z jednej strony przekłada się na atrakcyjność finansową oferowanych produktów pożyczkowych, natomiast z drugiej strony pociąga za sobą sukcesywne poszerzanie spektrum dostępnych dla klientów rozwiązań. W rezultacie, oferta dzisiejszych firm pożyczkowych to również takie opcje, jak chociażby linie pożyczkowe, pożyczki pod zastaw czy też wreszcie długoterminowe pożyczki ratalne.

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza ostatni z wymienionych czynników. Obecnie w obrębie sektora pożyczek pozabankowych możemy spotkać coraz większą liczbę firm, które opierają swoją ofertę przede wszystkim właśnie na pożyczkach ratalnych. Co więcej, nierzadko okazuje się, że nawet bazowe warunki finansowe dla pozabankowych pożyczek ratalnych już tylko w niewielkim stopniu odbiegają od oferty kredytów konsumpcyjnych oferowanych przez banki. A do tego dochodzą również liczne dodatkowe bonusy dla klientów, jak promocje na pierwsze pożyczki też rozbudowane programy lojalnościowe.

Pożyczki ratalne w firmach pozabankowych: co warto o nich wiedzieć?

Zróżnicowanie ofert jeżeli chodzi o pozabankowe pożyczki ratalne jest naprawdę spore. Dotyczy to zarówno maksymalnych dostępnych kwot pożyczek czy okresu spłaty, jak też obecności różnego rodzaju opcji dodatkowych. Jakie maksymalnie kwoty możemy pożyczyć na raty w firmach pożyczkowych? Najlepsze oferty oferują pod tym względem finansowanie sięgające poziomu nawet 60 czy 70 tysięcy złotych. Również okres spłaty nierzadko przedstawia się naprawdę korzystnie i może sięgać 60 lub nawet 72 miesięcy.

Co natomiast jeżeli chodzi o koszty? Najbardziej korzystne oferty są w stanie zagwarantować nam RRSO na poziomie wynoszącym nawet 13-15%, co stanowi ofertę niewiele mniej korzystną, niż kredyty w niektórych bankach.

Nie można rzecz jasna pominąć również innego, niemniej istotnego czynnika, a mianowicie dostępności pożyczek pozabankowych. Podczas gdy kredyty konsumpcyjne w bankach wiążą się na ogół z koniecznością spełnienia wielu dość rygorystycznych wymogów, pożyczki ratalne dostępne w ofercie współczesnych instytucji pożyczkowych prezentują się w tym aspekcie jako rozwiązania nieporównanie bardziej komfortowe dla klientów.

Jak wybrać dobrą pożyczkę ratalną?

Porównując ze sobą różne oferty pozabankowych pożyczek ratalnych w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę oczywiście koszty zobowiązania. Tutaj jednak ważna uwaga: sprawdzając koszt danej pożyczki nie należy bazować jedynie na wysokości RRSO, ponieważ parametr ten w wielu wypadkach okazuje się wysoce zawodny.

Warto oczywiście zwrócić uwagę na obecność różnego rodzaju opcji dodatkowych, a więc na przykład programów lojalnościowych dla stałych klientów, promocji okolicznościowych czy też wreszcie możliwości indywidualnego negocjowania warunków pożyczki, co stanowi opcję oferowaną przez niektóre dzisiejsze instytucje pożyczkowe.

Rate this post
Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *